Division 6 Round 3 Results

61 Cavan Crusaders 2 - 2 Broadland Falco Duboisi
62 Enfield 1 ½ - 3½ Imperial Knightriders
63 Dundee City B 2½ - 1½ Brentwood B
64 Ashfield Anonymous D 0 - 4 Hackney Hackers
65 Guildford Castles 1½ - 2½ Chessable White Rose 3
66 St Benildus D 2½ - 1½ Anglia Avengers 3
67 Kent KJCA Kestrels E 1 - 3 St Benildus C
68 Wells Globetrotters 1½ - 2½ Stroud Middles
69 Braunstone 2 - 2 Horsham 2
70 Battersea Juniors ½ - 3½ Harborough Cuatro
71 Ashfield Anonymous C 2 - 2 Wolfpack
72 Barnet Knights C 1½ - 2½ Deaf England
73 Ashby Ivanhoe 0 - 4 Welwyn Hatfield
74 Calstock Killers 2 - 2 Morriston Benko
75 Lerryn Clowns 1½ - 2½ Cornish Pirates
76 Oadby & Blaby 1 - 3 Jan Luke's Wrecking Crew
77 Hertford 3 0 - 4 Barnet Knights B
78 Forest Hall Juniors 3 - 1 KCJS
79 Celtic Tigers Cubs ½ - 3½ Crewe BOL
80 Hertford 2 4 - -½ Barnet Knights D
81 Bradford DCA Knights C 2½ - 1 Horsham 3
82 Phones Pals Rooks 1½ - 2 Charlton Cobras
83 Maidenhead 2 1 - 3 Ashton 2
84 Camborne Pendarves 3 - 1 Wessex Some Stars E
85 MK Phoenix 3 ½ - 3½ East Kilbride Wanderers
86 St Andrews White Cross 3 - 1 Farnham B
87 East Kilbride Rovers 2 - 2 Crowthorne 2
88 Malpas & Croesoswallt 1 - 3 MCS Oxford B
89 Uxbridge Bombers C 1 - 3 Cornish Wreckers
90 Uxbridge Bombers D 1 - 3 Hackney Hungry
91 Shropshire 5 3½ - ½ Enfield 2
92 Ashton 1 2 - 1½ Barnet Knights E
93 Redbridge All Sorts 1 2½ - 1 Plymouth 2
94 War & Piece 2 ½ - 3½ Redbridge All Sorts 2


  Cavan Crusaders 1724   Broadland Falco Duboisi 1804
611 w McKeown, Paul 2093 1 - 0 Lim, Mark 1877 e
612 b Casinelli, Davide 1600 u 1 - 0 Payne, David J 1856
613 w Nugent, Brian 1650 0 - 1 Saravanan, Karthik 1734
614 b Ferguson, John M. 1553 0 - 1 Badger, Paul 1750 e
             
  2 - 2  
  Top
 
  Enfield 1 1641   Imperial Knightriders 1872
621 w Hossain Mohammed, Ashraf 1750 c 0 - 1 Barron, Luke J 1927
622 b McNish, David 1727 e 0 - 1 Porter, Sam J 1975
623 w O'Caolaidhe, Cormac 1555 e 0 - 1 Jost, Jan Niklas 1840
624 b Kapur, Gul 1532 e ½ - ½ Porter, James D 1749
             
  ½ - 3½  
  Top
 
  Dundee City B 1846   Brentwood B 1753
631 w Mooney, Graham c 1896 0 - 1 Hughes, Gavin James 1773
632 b Dawson, Alastair 1842 ½ - ½ Molostvov, Dmitry M 1712 e
633 w Dawson, Euan 1816 1 - 0 Willoughby, Christopher 1742 e
634 b Babin, Andre 1833 1 - 0 Pert, Max 1787 e
             
  2½ - 1½  
  Top
 
  Ashfield Anonymous D 1701   Hackney Hackers 1879
641 w Robins, Andrew 1750 c 0 - 1 Kriman, Salim 1997 c
642 b Shaw, John S 1735 e 0 - 1 Levy, Christopher A 1870 e
643 w Hardman, Daniel 1675 c 0 - 1 Figueroa, Edison 1862 e
644 b Fraser, Chris 1645 e 0 - 1 Reilly, Gerhard 1787 c
             
  0 - 4  
  Top
 
  Guildford Castles 2029   Chessable White Rose 3 1814
651 w Povah, Nigel E i 2282 e 1 - 0 Busuioc, Alexandra 1924
652 b Punnett, Alan K 2102 e 0 - 1 Edwards-Wright, Miles D 1915
653 w White, Nigel 2095 e 0 - 1 Wills, Tom 1922 c
654 b Garrood, Anthony 1637 u ½ - ½ Hayes, Solomon 1495 c
             
  1½ - 2½  
  Top
 
  St Benildus D 1361   Anglia Avengers 3 1745
661 w Putar, Slavko 1676 1 - 0 Kenning, Paul H 1922 e
662 b Brady, Fearghal 1463 ½ - ½ Stephens, Robert Wynn 1787 e
663 w Kashanin, Daniil 1359 1 - 0 Paez, Alonso 1652 c
664 b Kashanin, Dimitry 948 u 0 - 1 Gu, William 1622 c
             
  2½ - 1½  
  Top
 
  Kent KJCA Kestrels E 1543   St Benildus C 1743
671 w Brightley-Davies, Ciaran 1592 e 0 - 1 Cooney, Brendan 1818
672 b Ratnesan, Radha 1622 e 0 - 1 Murray, Benjamin 1709
673 w Langley, Anthony M 1577 c 1 - 0 Willow, David 1728
674 b Oprea, Danny 1382 c 0 - 1 Kenny, William 1719
             
  1 - 3  
  Top
 
  Wells Globetrotters 1744   Stroud Middles 1575
681 w Lampard, Alice 2005 e 0 - 1 Sarpotdar, Amogh 2020 e
682 b Strong, Chris M 1795 e 0 - 1 Davis, Cameron 1487 c
683 w Goatcher, Matthew W 1675 c 1 - 0 Sarpotdar, Angad 1450 c
684 b Rossi, Jonathan 1502 c ½ - ½ Southcott, Vince 1345 c
             
  1½ - 2½  
  Top
 
  Braunstone 1853   Horsham 2 1607
691 w Albu, Gheorghe 2132 c 1 - 0 Heath, Chris W 1810 e
692 b Bingham, James T 1810 e 0 - 1 Trofin, Marian 1660 c
693 w Abubakar, Abdi 1765 c 1 - 0 Barrowclough, Richard 1547 c
694 b Sumagaysay, Neil 1705 c 0 - 1 Turvey, Guy 1412 c
             
  2 - 2  
  Top
 
  Battersea Juniors 1783   Harborough Cuatro 1654
701 w Buanne, Luca 2005 e 0 - 1 Walker, David N 1900 c
702 b Agrawal, Shivam 1952 e ½ - ½ Thomson, John J 1757 c
703 w Chaban, Roxolana 1735 e 0 - 1 Garland, Michael A jnr 1622 c
704 b Steiners, Emils 1442 c 0 - 1 Redding, Jonathan 1337 u
             
  ½ - 3½  
  Top
 
  Ashfield Anonymous C 1774   Wolfpack 1593
711 w Morgan, Philip D 1787 c 0 - 1 Wilson, Matthew R 1758
712 b Graham, Neil 1847 e ½ - ½ Hayden, Luke 1581
713 w Pettinger, Martin 1727 c 1 - 0 Bloom, Paul 1525
714 b Taylor, Robert P 1735 e ½ - ½ Gliddon, Daniel J 1509
             
  2 - 2  
  Top
 
  Barnet Knights C 1592   Deaf England 1590
721 w Grose, Kameron 1630 c 0 - 1 Gardner, Phillip K 1862 e
722 b Sarkar, Rian 1600 e 0 - 1 MacLeod, Alasdair 1832 e
723 w Gardner, Tim 1600 u ½ - ½ Dwek, Ilan G 1675 e
724 b Angelopoulos, Andreas 1540 e 1 - 0 Masterson, Desmond 992 c
             
  1½ - 2½  
  Top
 
  Ashby Ivanhoe 1539   Welwyn Hatfield 1676
731 w Wilson, Andrew B 1675 c 0 - 1 White, David 1810 c
732 b Hayden, Lawrence F 1652 c 0 - 1 Roderick, Andrew 1787 c
733 w Wyld, Nick M 1450 c 0 - 1 Elder, Kidge 1615 c
734 b Roberts, Neil J 1382 c 0 - 1 Ruddick, Gary J 1495 c
             
  0 - 4  
  Top
 
  Calstock Killers 1731   Morriston Benko 1708
741 w Trudeau, Gary 1780 c 0 - 1 Williams, Duncan 1847 c
742 b Kirkman, Nigel J 1772 c ½ - ½ Smith, Andrew R 1692 o
743 w Henderson, Jason 1697 c ½ - ½ Jones, Huw 1624
744 b Hill, Michael 1675 c 1 - 0 Williams, Luke 1671 u
             
  2 - 2  
  Top
 
  Lerryn Clowns 1449   Cornish Pirates 1736
751 w Young, Andy 1472 c 0 - 1 Willis, Toby W 1930 c
752 b Knight, Steven 1495 c 0 - 1 Jiménez Patiño, Manuel David 1750 u
753 w Jenkins, Simon 1472 u 1 - 0 Kostadinov, Boris K 1660 c
754 b Reid, Mark 1360 c ½ - ½ Jones, Bryan 1607 c
             
  1½ - 2½  
  Top
 
  Oadby & Blaby 1712   Jan Luke's Wrecking Crew 1427
761 w Harrison, Peter K 1750 e 0 - 1 Nancarrow, Richard 1540 c
762 b Manger, John D 1705 e 0 - 1 Macphail, Kieran 1472 u
763 w Pettitt, David 1690 c 1 - 0 Spargo, Philip J 1420 c
764 b Twigg, James 1705 u 0 - 1 James, John 1277 u
             
  1 - 3  
  Top
 
  Hertford 3 1435   Barnet Knights B 1731
771 w Zsibrita, Steve 1465 c 0 - 1 Eedle, Eric F 1787 e
772 b Humeniuk, Michael 1435 c 0 - 1 Vaidya, Raghav 1765 e
773 w Lynch, Mark 1480 c 0 - 1 Vyas, Alisha 1682 e
774 b Brewis, Alan 1360 c 0 - 1 Sanfey, Gregor 1690 e
             
  0 - 4  
  Top
 
  Forest Hall Juniors 1714   KCJS 1652
781 w Zhang, Zheming 2102 e 1 - 0 Kumar, Sanjit S 1817 e
782 b Fearnhead, Ben 1810 c ½ - ½ Hill-Wood, T Wilfred D 1630 e
783 w French, Morgan 1682 e 1 - 0 Soulier, Alfred 1630 e
784 b Amoako Philip Selikem Yao 1265 ½ - ½ Patel, Zain 1532 e
             
  3 - 1  
  Top
 
  Celtic Tigers Cubs 1451   Crewe BOL 1457
791 w White, John 1529 0 - 1 Michalek, Lukasz 1562 c
792 b Sarfas, Robin 1600 u ½ - ½ Fields, Adam 1450 c
793 w Kwabiah, C Kenneth 1540 c 0 - 1 Nienaber, Kobus 1435 c
794 b Osseiran, Nadim 1135 c 0 - 1 Gardner, Nigel 1382 c
             
  ½ - 3½  
  Top
 
  Hertford 2 1757   Barnet Knights D 1395
801 w Buswell, A Mark 1787 c 1 - 0 Gaekwad, Ankit 1450 e
802 b Du Boulay, Andrew 1780 c 1 - 0 Gardner, Kai 1390 c
803 w Rudd, David R 1735 c 1 - 0 Rupf, Oscar 1375 c
804 b Marshall, Duncan 1727 c 1 - d Dharan, Arjun Aditya 1367 u
        -½  
  4 - -½  
  Top
 
  Bradford DCA Knights C 1563   Horsham 3 1142
811 w Tait, Bill 1640 1 - 0 Hosker, Monika 1292 c
812 b Gallagher, Dominic 1630 c ½ - ½ Roberts, Harry 1240 c
813 w Redmond, Nigel 1565 1 - 0 Biddiss, Samuel 1037 c
814 b Waite, Nicholas 1420 c 0 - 1 Thorndyke, Alexander 1000 u
        -½  
  2½ - 1  
  Top
 
  Phones Pals Rooks 1102   Charlton Cobras 1656
821 w Munshi, Aryan 1148 0 - 1 Morris, David 1915 e
822 b New, David 1193 u 1 - d Bazan, Mateusz 1660 e
823 w McShane, James 1100 u ½ - ½ Rogers, David M 1600 c
824 b Lukhi, Neev 970 o 0 - 1 Verbytski, Oleg 1450 u
        -½  
  1½ - 2  
  Top
 
  Maidenhead 2 1271   Ashton 2 1552
831 w Markov, Aleksa 1315 u 1 - 0 Newton, Ben 1682 e
832 b Kumar, Satyam 1300 e 0 - 1 Supatan, Dawn 1547 c
833 w Chen, William 1270 u 0 - 1 Shaughnessy, Phillip 1510 c
834 b Balachandar, Sridhar 1200 u 0 - 1 Mundy, Jack 1472 u
             
  1 - 3  
  Top
 
  Camborne Pendarves 1723   Wessex Some Stars E 1717
841 w Rodrigo, Y Jan 1795 c 1 - 0 Leeson, Chris J P 1810 c
842 b Gill, Percy TP 1757 c 1 - 0 Coburn, Joseph A 1802 e
843 w Oates, Thomas 1682 c 0 - 1 Pankaj Tomar 1787 e
844 b Pope, Martin 1660 c 1 - 0 Cuthbert, Larissa 1472 e
             
  3 - 1  
  Top
 
  MK Phoenix 3 1582   East Kilbride Wanderers 1359
851 w Ward, George 1772 u 0 - 1 Stewart, Alastair G 1576 o
852 b Solloway, Colin J 1649 ½ - ½ Smith, Bob 1425 o
853 w Cox, Lucian 1600 e 0 - 1 Dunn, Jeff 1350 o
854 b Wayne, Steven 1307 c 0 - 1 Shrestha, Unnabh 1085 o
             
  ½ - 3½  
  Top
 
  St Andrews White Cross 1558   Farnham B 1491
861 w Thackray, John 1952 c 1 - 0 Seyfried, Donald 1682 c
862 b Scott, Ian 1540 c ½ - ½ Pothecary, James 1645 c
863 w Clayton, N Charles 1480 c 1 - 0 Warren, Archie 1337 c
864 b Ezra, Raymond 1262 u ½ - ½ Franklin, Tony 1300 u
             
  3 - 1  
  Top
 
  East Kilbride Rovers 1032   Crowthorne 2 1526
871 w Dobbie, Graham 1823 o 1 - 0 Green, George D A 1825 e
872 b Shrestha, Deepesh 1131 o 1 - 0 Love, James 1697 e
873 w Nagar, Nikunj 653 o 0 - 1 Rajeev-Lazar, Seyon 1570 c
874 b Pardeshi, Prachi 523 o 0 - 1 Adhikari, Aanya 1015 u
             
  2 - 2  
  Top
 
  Malpas & Croesoswallt 1274   MCS Oxford B 1485
881 w Varjian, Gary 1423 u 0 - 1 Hamid, Adam 1585 c
882 b Evans, Alf 1367 c 0 - 1 Turner, Ben 1487 u
883 w Ritchie, Stephen 1164 o 1 - 0 Bridson, Ewan 1502 c
884 b Campbell, Graeme 1142 u 0 - 1 Masacorale, Jamie 1367 c
             
  1 - 3  
  Top
 
  Uxbridge Bombers C 1264   Cornish Wreckers 1365
891 w Bhat, Advay 1382 c 0 - 1 Renshaw, Ian 1525 c
892 b Tarigopula, Varish 1225 u 0 - 1 Doubleday, Peter 1412 c
893 w tarigopula, pawan kumar 1225 u 1 - 0 Evdokimova, Maria 1390 u
894 b Jayaprakash, Shravan 1225 u 0 - 1 Gerasimenko, Ivan 1135 u
             
  1 - 3  
  Top
 
  Uxbridge Bombers D 1125   Hackney Hungry 1432
901 w Palampathi, Sanjit 1217 u 0 - 1 Sugden, Freddie 1667 u
902 b Eshwar, Ananya 1150 u 0 - 1 Jones, Zebedee 1637 e
903 w Peddireddi, Satya 1075 u 0 - 1 Neame, Robert 1322 c
904 b Jebananthan, Jeshan 1060 c 1 - 0 McCabe, Gavin 1105 u
             
  1 - 3  
  Top
 
  Shropshire 5 1423   Enfield 2 1388
911 w Jones, Andrew 1480 c 1 - 0 Banks, Stephen 1450 c
912 b Bonner, Dennis M 1480 c ½ - ½ Clarke, Anthony J 1442 c
913 w Holyhead, James 1435 c 1 - 0 Dometakis, Lakis 1375 c
914 b Casewell, John M 1300 c 1 - 0 March, Steven J 1285 c
             
  3½ - ½  
  Top
 
  Ashton 1 1609   Barnet Knights E 1224
921 w Acharya, Kandara 1690 e 1 - d Zholnin, Ivan 1345 c
922 b Supatan, Denzel 1675 c 0 - 1 Patel, Leela Maya 1300 c
923 w McBeath, Joel 1600 u 1 - 0 Rasalingam, Rishi 1157 c
924 b Rogers, Max 1472 e 0 - 1 Scheffel, Charlie 1097 u
        -½  
  2 - 1½  
  Top
 
  Redbridge All Sorts 1 1924   Plymouth 2 1577
931 w Freeman, Ashley 1975 u 1 - 0 Wilby, Robert G 1675 e
932 b Hunnable, Ian D 1967 c 1 - 0 Wood, Paul E 1592 u
933 w Reynolds, D Ian W 1915 e d - 1 Peach, Clifford B 1525 c
934 b Muhunthan, Charukgan 1840 e 1 - 0 Wright, Andrew D 1517 c
  -½        
  2½ - 1  
  Top
 
  War & Piece 2 1481   Redbridge All Sorts 2 1772
941 w Chapman, Chas 1592 e 0 - 1 Sheard, Jack 1855 e
942 b Thomas, Jacob 1457 u 0 - 1 Korossi, Nandi 1817 u
943 w O'Neill, Stephen G 1457 u ½ - ½ Newton, Colin 1742 e
944 b Blair, Jimmy 1420 c 0 - 1 Wilson, Michael GA 1675 c
             
  ½ - 3½  
  Top